pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Informacja na temat pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach w okresie od 25.03.2020 r.

Informacja na temat  pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach w  okresie od 25.03.2020 r.
24 marca
19:49 2020

W oparciu  o decyzję Ministra Edukacji Narodowej polegającej  na przedłużeniu okresu zawieszenia stacjonarnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w przedszkolach i szkołach do 10 kwietnia 2020r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  w tym okresie zadania jednostek oświatowych będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od dnia 25 marca 2020 r. do odwołania w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach będzie obowiązywało zdalne nauczanie na wszystkich etapach edukacyjnych. Zajęcia będą realizowane zgodnie z podstawą programową, w oparciu o ustalony tygodniowy plan zajęć obowiązujący dotychczas na rok szkolny 2019/20 z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów i zasady bezpiecznego
i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.

Nauczyciele będą komunikować się z uczniami za pomocą obowiązującego w szkole dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia w zakładkach: wiadomości lub zadanie domowe. Dodatkowo mogą utworzyć inne kanały komunikacji po wcześniejszej konsultacji z Rodzicami. Na stronie internetowej szkoły oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym będą na bieżąco zamieszczane ważne informacje i komunikaty.

Nauczyciele będą oceniać postępy uczniów zgodnie  z zasadami oceniania obowiązującymi  w placówce oraz ustaleniami przekazanymi Uczniom i ich Rodzicom na czas zdalnej nauki przez nauczycieli. Ocenianiu podlegać będą wykonywane  zadania i zagadnienia zlecone uczniom, odesłane nauczycielowi w formie elektronicznej lub innej ustalonej indywidualnie z nauczycielem określonych zajęć edukacyjnych.

Na czas zdalnej nauki do dyspozycji rodziców  i uczniów są nauczyciele świadczący konsultacje w godzinach swojej  pracy od poniedziałku do piątku. Komunikowanie z nimi będzie możliwe za pośrednictwem dziennika LIBRUS Synergia w zakładce wiadomości lub innej formie ustalonej w porozumieniu nauczycieli z rodzicami i uczniami.

Każdy Nauczyciel zobowiązany będzie opracować i wysłać rodzicom i uczniom realizowanych przez niego zajęć edukacyjnych formy i godziny konsultacji do  dn.25.03.2020 r. poprzez dziennik elektroniczny.

Pomocnymi materiałami do pracy zdalnej ucznia  mogą być 

https://cke.gov.pl/egzamin-ósmoklasisty/materiały-dodatkowe/ – dotyczy klas VIII

Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji lub inne materiały dydaktyczne lub portale edukacyjne wskazane przez nauczyciela uczniom do pracy na poszczególnych zajęciach edukacyjnych.

Zważywszy na skalę zjawiska i wprowadzanie w nadzwyczajnym trybie do praktyki edukacyjnej technik nauczania, z których dotychczas w polskiej oświacie nie korzystano i których wykorzystania nie przewidywało prawo oświatowe – Zwracam się z ogromną prośbą  do: Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o wzajemną wyrozumiałość, świadomość ograniczeń ludzkich i technicznych – oraz o zwyczajne danie sobie i innym prawa do błędów.

Kontakt z dyrektorem szkoły: telefon 41-272-16-92, lub email: spradkowice@interia.pl
w godzinach od 8.00 -15.00

Z poważaniem: Marcin Głowacki- dyrektor szkoły

 

 

 

 

 

 

 

O autorze

Jolanta Drążek

Jolanta Drążek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Szanowny Panie Wójcie, chciałabym zapytać czy wiadomo coś więcej na temat budowy drogi na planowanej...

Witam serdecznie. Droga Łomno Parcele w kierunku Brzezia jest drogą powiatową. Odcinek od Brzezia aż...

Witam serdecznie. Dane nie zostały przekazane, bowiem nie było ku temu podstawy prawnej. Pozdrawiam....

Logowanie