pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

III edycja „Czytania na dywanie” dla przedszkolaków w Publicznej Szkole Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława Ambrożów w Szerzawach

III edycja „Czytania na dywanie” dla przedszkolaków w Publicznej Szkole Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława Ambrożów w Szerzawach
05 lutego
11:04 2018

  „Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”   Jarosław Iwaszkiewicz. Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji rozpowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci należących do społeczności szkolnej.

Dnia 30 stycznia naszą szkołę z inicjatywy Radnego Pana Tomasza Ziewca odwiedzili niecodzienni goście piłkarze ręczni PGE VIVE TAURON Kielce: Karol Bielecki – grający na pozycji lewego rozgrywającego, Mateusz Kus -obrotowy i Filip Ivić – bramkarz oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Pawłów: Pan Marek Wojtas – Wójt Gminy Pawłów, Pan Krzysztof Charemski – Sekretarz Gminy Pawłów oraz Pan Tomasz Ziewiec – Radny Gminy Pawłów. Goście wzięli udział w akcji „Czytanie na dywanie”, które było zorganizowane w naszej szkole już po raz trzeci. Zaproszeni goście przeczytali przedszkolakom dwie bajki w języku polskim: „Ziarnko bobu” i „Stoliczku nakryj się” oraz jedna bajkę w języku chorwackim „Brzydkie kaczątko”. W pierwszej kolejności w magiczny świat bajki wszystkich zaproszonych gości  przeniosły przedszkolaki  z grupy0 „a”, 0 „b” i 0 „c” wraz z wychowawczyniami: panią Marią Klamczyńską, Martą Ryś i Agatą Kępą inscenizacją „Kopciuszek i sport”. Następnie dzieciaki wraz ze swoimi lektorami wyruszyły na spotkanie do poszczególnych krain bajek. Przedszkolaki z grupy 0 „b” i 0 „c” wysłuchały bajki czytanej przez Pana Mateusza Kusa „ Ziarnko bobu”. Z kolei dzieci z klasy 0 „a” wyruszyły do sąsiedniej krainy bajek, w której ukryła się bajka „Stoliczku nakryj się”.

Z losami bohaterów tej bajki zapoznał przedszkolaków Pan Karol Bielecki. Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie przez wszystkie grupy bajki czytanej przez Pana Filipa Ivicia „Brzydkie kaczątko” w języku chorwackim. Wszyscy w ciszy i skupieniu słuchali czytanego tekstu. Czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz uśmiechem i zachwytem dzieci. Przyjemnym akcentem spotkania była możliwość otrzymania autografów od sportowców. Zaproszeni goście złożyli pamiątkowe wpisy do kroniki szkoły. Dzieci w ramach podziękowania za miłe spotkanie wręczyły gościom skromne upominki.

Zaproszeni goście po zakończeniu czytania najmłodszym udali się do starszych uczniów naszej szkoły, gdzie odbyli krótką konferencję prasową. Podczas, której udzielili wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów ze starszych klas. Następnie sportowcy rozdali autografy po czym udali się na salę gimnastyczną w celu przeprowadzenia krótkiego treningu. W treningu ze szczypiornistami VIVE TAURON Kielce wzięli udział uczniowie i uczennice z klas gimnazjalnych.

opracowanie: M. Ryś

fotogaleria: P.Maj

O autorze

Izabela Kalisz

Izabela Kalisz

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Aga

04,10, wydany był komunikat dotyczący wody pitnej w Szerzawach, czy woda jest już całkowicie bezpieczna?...

Logowanie