pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”. Pożegnalny spektakl trzecioklasistów z Gimnazjum w Chybicach

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”. Pożegnalny spektakl trzecioklasistów z Gimnazjum w Chybicach
Czerwiec 26
06:12 2017

W dniu 21 czerwca w Gimnazjum w Chybicach uczniowie trzecich klas uroczyście pożegnali się ze swoją szkołą. Zgodnie z tradycją – dostojnie zatańczyli poloneza, stwarzając podniosły nastrój uroczystości. Teatralną formą pożegnania ze szkołą był spektakl „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”.

Uczniowie zaprezentowali na szkolnej scenie historię, która- w przypuszczalnym kształcie- może w przyszłości wydarzyć się naprawdę. Przygotowywali spektakl, mając świadomość, że odchodzą z gimnazjum, a kiedyś również ze swych rodzinnych domów- po to, aby tworzyć nową historię. Zespoli się ona później w całościowy los miejscowości, z których pochodzą, naszego kraju, a może i całego świata.

Przyszłość każdego z gimnazjalistów, kończących naukę w Chybicach, rozpoczęła się już w momencie ich pożegnania z gimnazjum. W tej szkole zaczęli bowiem dojrzewać, dorastać, rozpoznawać i szlifować swoje talenty, które będą pomnażać- jak w biblijnej przypowieści – w dalszym życiu.

Uczniowie podziękowali swoim gimnazjalnym przewodnikom – dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły za pozytywne doświadczenia i odczucia w owocnym naukowo okresie ich edukacyjnej drogi. Osiągnęli bowiem liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, nauczyli się wartościowych postaw.

Swoim rodzicom gimnazjaliści wyrazili wdzięczność za ogromne serca, bijące miłością w każdej sytuacji.

Absolwenci będą ciepło wspominać Gimnazjum w Chybicach, wracając do przyjaźni ze swymi młodszymi koleżankami i kolegami. Otrzymali od nich pamiątkowe upominki, które będą przypominać im gimnazjalne koleżeństwo.

Dyrektor Zespołu Szkół w Chybicach – pan Dariusz Linek – życzył kończącym naukę gimnazjalistom realizacji wszystkich planów podczas ich kolejnego etapu edukacyjnego – w szkołach ponadgimnazjalnych.

Rodzice absolwentów podziękowali za nauczanie, wychowywanie oraz kształtowanie właściwych postaw i wartości życiowych młodzieży gimnazjalnej.

Uczniowie mogli efektywnie pracować w gimnazjum dzięki stałemu wsparciu gminnych władz oświatowych. Podziękowali Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty – pani Róży Koszarskiej- Dudzie, Wójtowi Gminy Pawłów – panu Markowi Wojtasowi i Sekretarzowi Gminy Pawłów – panu Krzysztofowi Charemskiemu – za sprzyjanie szkolnym inicjatywom, za obecność na  uroczystościach, za dbanie o bardzo dobry poziom szkolnictwa w naszej gminie.

Odchodzący z Gimnazjum w Chybicach uczniowie to otwarci, pozytywnie myślący i optymistycznie patrzący w przyszłość młodzi ludzie. Mają pełną świadomość, że kreując własne życiorysy, wpływają na obraz całego świata – zgodnie z mądrością słów Stanisława Wyspiańskiego: „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”.

Pożegnalny spektakl gimnazjalistów przygotowała Dorota Maciąg. Choreografię poloneza opracowała Wiesława Kosztowniak. Chórem dyrygował Jacek Śliwa. Dekorację wykonały: Renata Tutka, Barbara Głowacka i Beata Stańczak.

Naszym absolwentom życzymy wspaniałej życiowej drogi- odważnie i ambitnie patrzcie w przyszłość, realizujcie wszystkie Wasze plany, spełniajcie swe marzenia. Wędrujcie przez życie tak, by wszędzie, gdzie będziecie, pozostawiać po sobie ślad dobra.

Opracowała: Dorota Maciąg

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2017 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Chodzi o konkretne problemy typu : brak funduszy by wybudować to boisko , np firma...

Witam serdecznie. Konserwacją oświetlenia ulicznego w Gminie Pawłów zajmuje się nasz zakład budżetowy – Gminny...

Witam serdecznie. Proszę o doprecyzowanie pytania. Pani pytanie jest bardzo ogólne. Pozdrawiam....

Logowanie