pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”. Pożegnalny spektakl trzecioklasistów z Gimnazjum w Chybicach

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”. Pożegnalny spektakl trzecioklasistów z Gimnazjum w Chybicach
Czerwiec 26
06:12 2017

W dniu 21 czerwca w Gimnazjum w Chybicach uczniowie trzecich klas uroczyście pożegnali się ze swoją szkołą. Zgodnie z tradycją – dostojnie zatańczyli poloneza, stwarzając podniosły nastrój uroczystości. Teatralną formą pożegnania ze szkołą był spektakl „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”.

Uczniowie zaprezentowali na szkolnej scenie historię, która- w przypuszczalnym kształcie- może w przyszłości wydarzyć się naprawdę. Przygotowywali spektakl, mając świadomość, że odchodzą z gimnazjum, a kiedyś również ze swych rodzinnych domów- po to, aby tworzyć nową historię. Zespoli się ona później w całościowy los miejscowości, z których pochodzą, naszego kraju, a może i całego świata.

Przyszłość każdego z gimnazjalistów, kończących naukę w Chybicach, rozpoczęła się już w momencie ich pożegnania z gimnazjum. W tej szkole zaczęli bowiem dojrzewać, dorastać, rozpoznawać i szlifować swoje talenty, które będą pomnażać- jak w biblijnej przypowieści – w dalszym życiu.

Uczniowie podziękowali swoim gimnazjalnym przewodnikom – dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły za pozytywne doświadczenia i odczucia w owocnym naukowo okresie ich edukacyjnej drogi. Osiągnęli bowiem liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, nauczyli się wartościowych postaw.

Swoim rodzicom gimnazjaliści wyrazili wdzięczność za ogromne serca, bijące miłością w każdej sytuacji.

Absolwenci będą ciepło wspominać Gimnazjum w Chybicach, wracając do przyjaźni ze swymi młodszymi koleżankami i kolegami. Otrzymali od nich pamiątkowe upominki, które będą przypominać im gimnazjalne koleżeństwo.

Dyrektor Zespołu Szkół w Chybicach – pan Dariusz Linek – życzył kończącym naukę gimnazjalistom realizacji wszystkich planów podczas ich kolejnego etapu edukacyjnego – w szkołach ponadgimnazjalnych.

Rodzice absolwentów podziękowali za nauczanie, wychowywanie oraz kształtowanie właściwych postaw i wartości życiowych młodzieży gimnazjalnej.

Uczniowie mogli efektywnie pracować w gimnazjum dzięki stałemu wsparciu gminnych władz oświatowych. Podziękowali Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty – pani Róży Koszarskiej- Dudzie, Wójtowi Gminy Pawłów – panu Markowi Wojtasowi i Sekretarzowi Gminy Pawłów – panu Krzysztofowi Charemskiemu – za sprzyjanie szkolnym inicjatywom, za obecność na  uroczystościach, za dbanie o bardzo dobry poziom szkolnictwa w naszej gminie.

Odchodzący z Gimnazjum w Chybicach uczniowie to otwarci, pozytywnie myślący i optymistycznie patrzący w przyszłość młodzi ludzie. Mają pełną świadomość, że kreując własne życiorysy, wpływają na obraz całego świata – zgodnie z mądrością słów Stanisława Wyspiańskiego: „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”.

Pożegnalny spektakl gimnazjalistów przygotowała Dorota Maciąg. Choreografię poloneza opracowała Wiesława Kosztowniak. Chórem dyrygował Jacek Śliwa. Dekorację wykonały: Renata Tutka, Barbara Głowacka i Beata Stańczak.

Naszym absolwentom życzymy wspaniałej życiowej drogi- odważnie i ambitnie patrzcie w przyszłość, realizujcie wszystkie Wasze plany, spełniajcie swe marzenia. Wędrujcie przez życie tak, by wszędzie, gdzie będziecie, pozostawiać po sobie ślad dobra.

Opracowała: Dorota Maciąg

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2017 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. Proszę zwrócić uwagę, że pełna nazwa biegu brzmi "Bieg po Ziemi Pawłowskiej - Biegaj...

Dzień dobry. Panie Wójcie mam zapytanie czemu stowarzyszenie piesze ze to pierwszy bieg po ziemi...

Panie Wójcie czy jest już wiadomo coś wsprawie rowów we wsi Świslina Dolna chodzi o...

Logowanie