pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Gminny Sztab WOŚP w szkołach na terenie gminy

Gminny Sztab WOŚP w szkołach na terenie gminy
08 stycznia
08:46 2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pawłowie odbywać się będzie wyjątkowo, bowiem powołany został ponad 40 osobowy sztab wolontariuszy i 18 osobowy zespół koordynatorów, kwestujących 14 stycznia na terenie gminy Pawłów. Gminny Sztab WOŚP tworzą uczniowie oraz nauczyciele naszych szkół. Koordynatorzy oraz wolontariusze w każdej szkole dla uczniów, gości oraz nauczycieli przygotowali niecodzienne inicjatywy.

Samorząd Uczniowski działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach zaplanował szereg działań. Zbiórkę pieniędzy na pozyskanie środków na leczenie noworodków rozpocznie już w od 9 stycznia na terenie szkoły. Wolontariusze WOŚP z puszkami będą zbierać pieniądze podczas dyskoteki szkolnej oraz licytacji. W akcję włączą się również rodzice uczniów, którzy upieką ciasta. Dochód z ich sprzedaży będzie również dołączony do kwesty.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach w czwartek 11 stycznia na uroczystym apelu poświęconym właśnie WOŚP odbędzie się licytacja słodkich wypieków wcześniej przygotowanych przez rodziców. Wolontariusze kwestować będą przy kościele w Świętomarzy i Tarczku.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie w piątek 12 stycznia odbędzie się aukcja gadżetów i sprzedaż ciast. W niedzielę wolontariusze kwestować będą po każdej mszy w kościele parafialnym w Krajkowie.

W dniach 8-12 stycznia na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach wolontariusze również będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna weźmie udział w licytacjach przedmiotów przyniesionych przez uczniów i nauczycieli. Działania te zostaną przeprowadzone 10 stycznia. Licytacje uprzyjemnią występy zespołu tanecznego szkoły. Poszczególne klasy w dniu 11 stycznia przygotują kiermasz ciast i sałatek. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W Szkole Podstawowej im. W. Pomianowskiej w Radkowicach będzie przeprowadzona licytacja w tygodniu poprzedzającym finał. Dnia 12 stycznia odbędzie się sprzedaż ciasta przygotowanego przez rodziców z poszczególnych klas oraz będzie zaaranżowany kącik makijażu. Wolontariusze będą również kwestować 14 stycznia wśród mieszkańców wsi.

W Szkole Podstawowej im. ks. Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrowie dnia 10 stycznia Samorząd Szkolny na terenie szkoły organizuje kiermasz ciast i słodyczy. Uczniowie podczas wszystkich przerw będą sprzedawać smakołyki. Każdy kto wspomoże akcje weźmie tym samym udział w losowaniu. Zwycięzca wygra ”dzień bez pytania”. Natomiast w piątek odbędzie się licytacja przyniesionych przez uczniów zabawek i innych przedmiotów.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Rzepinie 10 stycznia odbędą się licytacja dla najmłodszych, 11 stycznia dyskoteka, 12 stycznia koncert „Mam talent” oraz inne licytacje, 14 stycznia wolontariusze będą kwestować w terenie.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie w ramach finału WOŚP odbędzie się licytacja (9-12 stycznia), natomiast w piątek 12 stycznia podczas uroczystego apelu zagrają bracia Igor i Kamil Puchała z Pawłowa (akordeon i gitara), odbędzie się konkurs karaoke, pokaz taneczny, licytacja oraz wyścigi robotów. 14 stycznia wolontariusze kwestować będą w okolicy Kościoła parafialnego i na terenie Pawłowa.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Godowie akcja charytatywna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowana jest przez Koło Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim i obejmować będzie następujące działania: kwestowanie na terenie szkoły, udział w licytacjach, zorganizowanie ,,słodkiego sklepiku” – sprzedaż ciast, kwestowanie na terenie Sanktuarium w Kałkowie- Godowie (Brama Główna w godz. 9.00 – 13.30).

Łącznie w organizację 26. Finału WOŚP zaangażowanych jest  ponad 60 osób, którzy ofiarują swoje wielkie serce, bowiem pracują nieodpłatnie. O 15:00, 14 stycznia, opiekunowie wraz z wolontariuszami spotykają się w Świetlicy Środowiskowej w Pawłowie, zapraszamy wszystkich zaangażowanych jak i chętnych do wsparcia Gminnego Sztabu WOŚP. Zachęcamy mieszkańców gminy Pawłów do włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wrzucania symbolicznych kwot do puszek kwestujących tego dnia wolontariuszy. Celem zbiórki publicznej w dniu 14 stycznia 2018 r. tj. w dniu 26. Finału jest zbieranie środków pieniężnych „dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

Odpowiedzialność za działanie sztabu przejęła Pani Ilona Stefańska. Współorganizatorem inicjatywy jest Wójt Gminy Pawłów oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus.

O autorze

Izabela Wrona

Izabela Wrona

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, CZy może mi Pan powiedzizeć jakie są plany i cza w...

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Logowanie