pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Gminne ćwiczenie obronne

Gminne ćwiczenie obronne
26 września
12:42 2019

W dniu 25 września 2019r. w Urzędzie Gminy w Pawłowie przeprowadzono gminne ćwiczenie obronne pn. „Kierowanie osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej w sytuacji zagrożenia atakiem terrorystycznym”.

Na potrzeby ćwiczenia założono m.in. wystąpienie ataku terrorystycznego na budynek Urzędu Gminy w Pawłowie oraz działanie wydzielonych służb w sytuacji takiego zdarzenia (działania ewakuacyjno-ratownicze w budynku urzędu).

Kierownikiem ćwiczenia był Wójt Gminy Marek Wojtas. W ćwiczeniu udział wzięła kadra kierownicza UG i gminnych jednostek organizacyjnych, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ambrożowie, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach i Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Ćwiczenia rozpoczęły się od narady informacyjnej prowadzonej przez wójta. Jej celem było zapoznanie uczestników ćwiczenia z ogólną sytuacją na obszarze gminy,  z wnioskami ze wstępnej oceny dotychczasowego oddziaływania przeciwnika w zakresie: bezpieczeństwa i porządku publicznego, działalności gospodarczej gminy, infrastruktury, ochrony zdrowia, opieki społecznej, kierowania urzędem gminy i podległymi jednostkami organizacyjnymi. W ramach części teoretycznej przybliżone zostały też zasady postępowania w przypadku uzyskania informacji o podłożeniu lub zlokalizowaniu urządzenia wybuchowego w obiekcie użyteczności publicznej, zadania straży pożarnej i sposoby postępowania w przypadku pożaru, zasady dotyczące postępowania policji w przypadku zagrożenia terrorystycznego. Następnie wójt przedstawił koncepcję dalszego działania w zaistniałej sytuacji.

W etapie praktycznego działania przeprowadzona została ewakuacja pracowników i interesantów Urzędu Gminy w Pawłowie oraz Lecznicy Weterynaryjnej w związku z ujawnieniem na terenie Urzędu podejrzanego pakunku (wszyscy obecni w budynku błyskawicznie ewakuowali się na parking przed halą sportową) a następnie – w związku z eksplozją ładunku wybuchowego – akcja gaśnicza powstałego pożaru.

Ćwiczenie obronne uświadomiło wszystkim jej uczestnikom i obserwatorom jak ważne jest umiejętne zachowanie się w sytuacji zagrożenia. Stworzyło ono możliwość  praktycznego  sprawdzenia obowiązujących procedur przewidzianych do realizacji w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenie przeprowadzone zostało niezwykle sprawnie z dużym zaangażowaniem osób i służb biorących w nich udział. Ćwiczące zespoły zadaniowe właściwie przygotowały się do uczestnictwa w ćwiczeniu. Należy podkreślić duże zaangażowanie i profesjonalizm przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Ambrożowa i Pawłowa. Ich działanie zdecydowanie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na naszym terenie.

Jako organizatorzy składamy podziękowania wszystkim uczestnikom ćwiczenia.

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

witam. pytanie odnośnie remontu drogi w Nowym Bostowie - nawierzchnia ma być zmieniona, nadlana czy...

Dzień dobry Panie Wójcie mam zapytanie ponieważ już jakiś czas temu na sesji padlo z...

Witam serdecznie. Pojawiające się na chodnikach pomarańczowe kostki to znaki geodezyjne. Znaki są wstawiane na...

Logowanie