pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków
01 października
21:29 2019

Data 26 września na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzepinie. Każdego roku nauczyciele języków obcych przybliżają ideę tego „święta języków” organizując zajęcia tematyczne dla uczniów.

Europejski Dzień Języków  jest inicjatywą Rady Europy i Komisji Europejskiej, obchodzoną każdego roku dnia 26 września. Głównymi celami tego Dnia są:  podnoszenie świadomości na temat znaczenia nauki języków; promowanie bogatej różnorodności językowej i kulturowej obecnej w Europie; zachęcanie do uczenia się języków przez całe życie w szkole i poza nią. Znajomość języków obcych pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych.

W tym roku uczniowie kl. VI i VII wzięli m.in. udział w wyzwaniu językowym związanym z Europejskim Dniem Języków! Wcielając się w postać agentów międzynarodowych musieli rozwiązać 51 zadań i wyzwań zawartych w Podręczniku zadań językowych tajnego agenta, zachęcających osoby uczące się języków do skorzystania z licznych możliwości praktykowania lub dowiedzenia się czegoś więcej o danym języku. Zadania językowe odnosiły się głównie do rzeczywistych, codziennych zadań komunikacyjnych, oferowały różnorodny zakres możliwości; większość była zaprojektowana tak aby mogła być dostosowana do różnych grup wiekowych i poziomów biegłości językowej.

Uczniowie musieli również wykazać się znajomością różnych języków europejskich, wykonując zadania zawarte w quizie językowym – Jaki to jest język? oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu geografii Europy, gdyż musieli zaprezentować wiedzę o położeniu geograficznym krajów europejskich, ich stolicach, flagach czy językach urzędowych. Klasy III, V i VI wykonały prace plastyczne obrazujące ich skojarzenia dotyczące Dnia Języków Obcych.

Na lekcjach języka niemieckiego klasy: VIII oraz VI b zmagały się w grupowych rywalizacjach sprawdzających ich wiedzę z różnych zakresów tematycznych. Konkurencją dostarczającą największych wrażeń była gra „5 sekund”. Uczniowie rozwiązywali również zadania wykorzystując tablicę interaktywną oraz planszowe gry językowe.

Uczniowie w duchu zdrowej rywalizacji wykonywali poszczególne zadania zaplanowane w ramach „misji” Europejskiego Dnia Języków, dobrze się przy tym bawili, jednocześnie przyswajając nowe wiadomości.

 

Opracowanie: Zespół Nauczycieli Języków Obcych

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Pojawiające się na chodnikach pomarańczowe kostki to znaki geodezyjne. Znaki są wstawiane na...

Witam serdecznie. Poleciłem przestawienie oświetlenia w Warszówku i Jaworze tak by się świeciły do 23.30....

Witam serdecznie. Na temat remontu drogi Pokrzywnica Wymysłów wypowiadałem się już wielokrotnie. Droga ta została...

Logowanie