pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Echo Dnia: Sprawdzili jak powstają nowe drogi w gminie Pawłów

Echo Dnia: Sprawdzili jak powstają nowe drogi w gminie Pawłów
24 października
14:23 2013

Marszałek Adam Jarubas, starosta Andrzej Matynia i wójt gminy Pawłow Ignacy Gierada osobiście sprawdzali, jak powstają nowe drogi w gminie Pawłów budowane za unijne pieniądze.

W środę na budowie drogi powiatowej z Rzepina do Bronkowic spotkali się marszałek Województwa Adam Jarubas, starosta starachowicki Andrzej Matynia, wójt gminy Pawłów Ignacy Gierada, przewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego Jan Wzorek, sekretarz Urzedu Gminy w Pawłowie Marek Wojtas i przewodniczący Rady Gminy w Pawłowie Henryk Więcław – przedstawiciele samorządów, które złożyły się na budowę drogi.

Na czterech kilometrach drogi z Rzepina do Bronkowic trwają intensywne prace. Drugi etap budowy drogi łączącej Siekierno i Rzepin powstaje w większości za unijne pieniądze. Budowa będzie kosztować prawie 5 milionów złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, na resztę po połowie złożyły się samorządy powiatowy i pawłowski. W tym roku planowane jest wykonanie około 30 procent prac.

Reszta to zadania na 2014 rok. Roboty mają zakończyć się do końca sierpnia 2014 roku. Droga została poszerzona do szerokości 5,5 do 6 metrów, wzmocniona zostanie nawierzchnia, tak, by bez obaw mogły korzystać z niej samochody dojeżdżające do licznych w tej okolicy tartaków oraz zniwelowano nierówności. Docelowo przy drodze powstanie chodnik dla pieszych z kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji, zatoki autobusowe, przepusty pod drogą, a jezdnia będzie odwodniona i odpowiednio oznakowana.

W gminie Pawłów powstaje jeszcze jedna droga powiatowa finansowana w identyczny sposób co droga Radkowice – Bronkowice. To trasa Bostów – Dąbrowa, która łączy dwie drogi wojewódzkie. Obecnie prace trwają na odcinku Grabków – Bostów. Powstaje 3,7 kilometra drogi. Budowa będzie kosztować 4,8 miliona złotych. W przypadku tej trasy również realizowany jest drugi etap inwestycji. Technologia prac i termin ich zakończenia to również końcówka sierpnia przyszłego roku. Obie budowane drogi w gminie to koszt około 10 milionów złotych, z czego 6 milionów to pieniądze unijne.

Przedstawiciele samorządów, które współfinansują powstanie dróg chwalili dobrą współpracę, a marszałek Adam Jarubas dodał, że Powiat Starachowicki jest niekwestionowanym liderem w województwie jeśli chodzi o wykorzystanie końcówki unijnych pieniędzy z rozdania 2007 – 2013.

– Po raz kolejny okazuje się, że jeśli planuje się perspektywicznie, to jest to dobre podejście. Dziś widać efekty. W tym roku powiat starachowicki zyskał kilkanaście milionów złotych na budowę dróg – podkreślił marszałek.

Oprócz 6 milionów na budowę dróg w gminie Pawłów powiat zdobył 11 milionów złotych na przebudowę dróg powiatowych w Starachowicach.

Źródło: echodnia.eu

Fotogaleria (Piotr Maj):

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Gmina Pawłów nie dofinansowuje budowy stawów. Dofinansowanie tego typu budowli było realizowane przez...

Witam serdecznie. Inwestycja w zakresie wymiany oświetlenia ulicznego cały czas trwa. Pierwotnie zgodnie z podpisaną...

Szanowny Panie Wójcie, proszę o informację co z modernizacją oświetlenia przy drodze wojewódzkiej w Pawłowie/Warszówku...

Logowanie