pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych
29 września
16:34 2021

27 września w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Forma wydarzenia miała charakter konkursowy. Przedstawiciele klas 4-8 losowali kraj (Francja, Portugalia, Irlandia, Polska), tworzyli dekorację swoich sal, wybierali ubiór oraz przynosili przysmaki kulinarne charakterystyczne dla danego państwa, a także przygotowywali się do części artystycznej pt: The Voice of Nations. Jury w składzie: pani Dyrektor Agnieszka Nieckula, nauczyciel muzyki pani Ewa Schmalenberg oraz nauczyciel języka polskiego pani Anna Rutkowska oceniali każdą klasę indywidualnie za wkład, zaangażowanie i staranność.
Po zakończeniu przyznawania punktów przez jury, uczniowie klas młodszych mogli zwiedzić każdą salę oraz kupować specjały i smakołyki danych krajów. Młodzież z klas 4-8 postanowiła przeznaczyć dochód na wydatki klasowe, oraz na akcje charytatywne. Klasy IV-V przekazały pieniądze do fundacji wspierającej chłopczyka Mikołajka chorego na raka, natomiast klasa VI zamierza swój utarg podarować wybranemu przez nich schronisku dla zwierząt. Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów. Ostatnim etapem był konkurs taneczno- muzyczny, który stał się decydujący w rozstrzygnięciu miejsc. Wszyscy uczniowie dali z siebie 100 % i zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie. Jury przyznało pierwsze miejsce klasie VIII (Francja), drugie miejsce klasie IV-V (Polska) i trzecie miejsce klasie VI (Irlandia). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, kupony na niepytajki i lekcje na świeżym powietrzu oraz słodkie nagrody pocieszenia. Imprezę uświetnił również występ uczennic z Koła Gitarowego pod opieką p. Aleksandry Sepioło.
Tego samego dnia rozstrzygnięty został konkurs dla klas I-III pt: „Kartka z życzeniami w języku wybranego kraju Europy”. Dzieci również odznaczyły się wielkimi umiejętnościami plastycznymi i kreatywnością za co zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce zajęły: Amelia Sepiół (klasa III) oraz Marcelina Cieślik (klasa II), drugie miejsce: Anna Piotrowska (klasa III) oraz trzecie miejsce: Julia Pecyna (klasa II).
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! To był dzień pełen wrażeń i atrakcji, dla każdego była to „żywa lekcja” na temat krajów Europy, o różnorodnej kulturze i tradycji. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę rodziców i wychowawców klas za nadzór nad działaniami uczniów w przygotowaniach oraz za wszelką pomoc. Organizatorami konkursu były p. Aleksandra Sepioło oraz p. Agnieszka Derlatka.

Opracowanie i fotogaleria: Aleksandra Sepioło

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W przedmiotowej sprawie proszę o kontakt z Referatem Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Planowania...

Witam serdecznie. Montaż oświetlenia ulicznego na odcinku od Dąbrowy do Kalkowa planowany jest na przyszły...

Witam serdecznie. Obowiązek utrzymania w czystości chodnika przylegającego do posesji ciąży na właścicielu posesji. Jednak...

Logowanie