pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych
Maj 05
16:11 2019

„Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają.” 

Rita Mae Brown

26.04.2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się konkurs muzyczno- artystyczny pt. ,,The Voice of Nations’’ w ramach Dnia Języków Obcych. . Przedstawienie zostało zorganizowane przez nauczycieli języków obcych panią Aleksandrę Sepioło oraz panią Agnieszkę Jędrzejczyk- Skiminę.

Na wstępie prezenterzy powitali wszystkich zaproszonych gości: nauczycieli i wychowawców, rodziców oraz uczniów zasiadających na widowni. Uczestnicy konkursu z klas 4-8 prezentowali swoje umiejętności artystyczne, wokalne i taneczne w wybranych piosenkach poszczególnych krajów. Prezentacje te oceniało jury w składzie: pani Bernadeta Gwardyś-, pani Mariola Orczyk- Reprezentantka Rady Rodziców oraz pani Izabela Pocheć.
Dodatkowo kilka tygodni temu uczniowie z klas 4-8 losowali karteczki z krajami Europy (Anglia, Polska Włochy, Hiszpania, Niemcy). Uczniowie mieli  za zadanie udekorować swoją salę, przebrać się w strój charakterystyczny dla danego państwa i przygotować dania związane z kuchnią kraju, który wybrali. Za każdą część konkursu mogli zdobyć od jednego do pięciu punktów.

Pierwsze miejsce zajęła klasa VII-Anglia, która uzyskała największą liczbę punktów, na drugim miejscu uplasowała się klasa VI-Polska i nagroda za zajęcie trzeciego miejsca trafiła do klasy V-Hiszpania. Ponadto Klasa IV-Włochy i VIII-Niemcy zostali nagrodzeni za swoją pracę słodkimi upominkami.
Pani Dyrektor mgr Elżbieta Celuch wręczyła nagrody i pogratulowała wszystkim uczestnikom. Rozdanie nagród miało miejsce również w klasach 1-3. W konkursie pt. ,, Flaga ulubionego kraju Europy’’, ochotnicy składali prace plastyczne, które mogli wykonać mieszaną, swobodną techniką. Wszystkie dzieła uczniów były kreatywne i imponujące. Komisja konkursowa, w składzie: pani Justyna Ciepielewska, pani Izabela Pocheć oraz pani Aleksandra Sepioło, wybrała trzy wyróżniające się swoją wyjątkowością prace i przydzieliła następujące miejsca: I miejsce-Kacper Gwardyś (klasa-II), II miejsce Julia Kaczmarska (klasa III), III miejsce-Lena Stępień (klasa II). Zwycięzcom gratulujemy zdobytych miejsc oraz dziękujemy rodzicom za wkład, pomoc w przygotowaniach do konkursu i obecność.

Na podsumowanie tego Dnia, klasa VII zatańczyła sławną w całej Europie ,,Belgijkę’’. Wszyscy uczniowie w pełni zaangażowali się w przebieg konkursu, dzięki czemu była to niecodzienna i fascynująca lekcja, podczas której mogliśmy dowiedzieć się wiele o innych państwach, ich kulturze, obyczajach i tradycjach oraz spróbować wyśmienitych kulinarnych specjałów.

Opracowała: Aleksandra Sepioło
Fotogaleria: Anna Garbacz

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

witam. chciałabym zasięgnąć informacji jak wygląda sprawa indywidualnego korzystania z hali sportowej. Czy można z...

Dzień dobry Panie Wójcie mam zapytanie w imieniu wszystkich mieszkańców szerzawy co z naszą droga...

Witam serdecznie. Prace budowlane przy drodze w miejscowości Łomno prowadzone są cały czas. Obecnie położona...

Logowanie