pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Dzieci dzieciom – bożonarodzeniowy dar serca

Dzieci dzieciom – bożonarodzeniowy dar serca
18 grudnia
07:45 2017

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasi uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, kolejny już raz włączyli się do akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły. W tym roku uczniowie odpowiedzieli na apel mamy małego Filipa, u którego zdiagnozowano neuroblastomę i włączyli się w zbiórkę środków pieniężnych na leczenie chłopca. Pamiętajmy: „Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat”.

Opiekunowie Samorządu uczniowskiego dziękują przedszkolakom z grupy „Słoneczka”, uczniom, rodzicom i nauczycielom za zrozumienie, wsparcie i serce okazane Filipowi.

Nasza szkoła kolejny rok z rzędu organizuje akcję „Świąteczna  paczka”  W ramach charytatywnej pomocy, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami, zebrali potrzebne dary: środki czystości, artykuły spożywcze, słodycze i przybory szkolne. Ku uciesze wszystkich i dzięki wspólnemu zaangażowaniu nazbierało się tego naprawdę dużo. W okresie przedświątecznym paczki zostały rozwiezione do potrzebujących rodzin zamieszkałych na terenie obwodu naszej szkoły. Pracy było sporo, ale była ona bardzo sprawnie zorganizowana i przebiegała w nadzwyczaj miłej atmosferze. Wszystkie podarunki sprawiły wielką radość obdarowanym rodzinom i z pewnością były dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji.

Ważną i organizowaną od dawna akcją jest „Góra Grosza”. Jest to akcja ogólnopolska o charakterze dobroczynnym. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w nią i przynosili drobne monety groszowe, wierząc, że każda moneta może pomóc ich koledze lub koleżance. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 76 kg monet, co dało w przeliczeniu 791,48 zł.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragną podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy „0” b, którzy zebrali 170,71 zł., grupy przedszkolnej „Słoneczka” – 94,31 zł., oraz klasy IV A – zebrali 87, 49 zł.

Z roku na rok zaangażowanie uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli w różne akcje charytatywne nabiera większego rozmachu. Obdarowywanych jest coraz więcej rodzin, które często z przyczyn losowych, pozostają bez środków do życia. Z pewnością nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna i bardzo potrzebna, pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach, szczególnie obdarowanych dzieci, jest nie do opisania. Nad prawidłowym przebiegiem akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły czuwają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego,

Opracowała: Jolanta Gliwa

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, CZy może mi Pan powiedzizeć jakie są plany i cza w...

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Logowanie