pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Dzieci dzieciom – bożonarodzeniowy dar serca

Dzieci dzieciom – bożonarodzeniowy dar serca
Grudzień 18
07:45 2017

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasi uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, kolejny już raz włączyli się do akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły. W tym roku uczniowie odpowiedzieli na apel mamy małego Filipa, u którego zdiagnozowano neuroblastomę i włączyli się w zbiórkę środków pieniężnych na leczenie chłopca. Pamiętajmy: „Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat”.

Opiekunowie Samorządu uczniowskiego dziękują przedszkolakom z grupy „Słoneczka”, uczniom, rodzicom i nauczycielom za zrozumienie, wsparcie i serce okazane Filipowi.

Nasza szkoła kolejny rok z rzędu organizuje akcję „Świąteczna  paczka”  W ramach charytatywnej pomocy, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami, zebrali potrzebne dary: środki czystości, artykuły spożywcze, słodycze i przybory szkolne. Ku uciesze wszystkich i dzięki wspólnemu zaangażowaniu nazbierało się tego naprawdę dużo. W okresie przedświątecznym paczki zostały rozwiezione do potrzebujących rodzin zamieszkałych na terenie obwodu naszej szkoły. Pracy było sporo, ale była ona bardzo sprawnie zorganizowana i przebiegała w nadzwyczaj miłej atmosferze. Wszystkie podarunki sprawiły wielką radość obdarowanym rodzinom i z pewnością były dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji.

Ważną i organizowaną od dawna akcją jest „Góra Grosza”. Jest to akcja ogólnopolska o charakterze dobroczynnym. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w nią i przynosili drobne monety groszowe, wierząc, że każda moneta może pomóc ich koledze lub koleżance. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 76 kg monet, co dało w przeliczeniu 791,48 zł.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragną podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy „0” b, którzy zebrali 170,71 zł., grupy przedszkolnej „Słoneczka” – 94,31 zł., oraz klasy IV A – zebrali 87, 49 zł.

Z roku na rok zaangażowanie uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli w różne akcje charytatywne nabiera większego rozmachu. Obdarowywanych jest coraz więcej rodzin, które często z przyczyn losowych, pozostają bez środków do życia. Z pewnością nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna i bardzo potrzebna, pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach, szczególnie obdarowanych dzieci, jest nie do opisania. Nad prawidłowym przebiegiem akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły czuwają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego,

Opracowała: Jolanta Gliwa

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W tej chwili gmina nie bardzo dysponuje działkami na których mogłaby...

Witam. Czy jest jakakolwiek szansa na powstanie przy którejś Szkole Podstawowej bieżni lekkoatletycznej? Nie mówię...

Witam serdecznie. Niestety nie ma jeszcze rozstrzygnięcia konkursu na Odnawialne Źródła Energii. Termin składania wniosków...

Logowanie