pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Droga Kałków – Godów Gębice z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Droga Kałków – Godów Gębice z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
23 kwietnia
12:45 2021

Ponad 145 milionów złotych rządowej dotacji trafi w tym roku do województwa świętokrzyskiego na remont i budowę dróg. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg skorzysta również gmina Pawłów. Odremontowany zostanie 400 metrowy odcinek drogi Kałków – Godów Gębice.

Inwestycja dofinansowana z Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje wykonanie robót remontowych na 400 metrowym odcinku drogi gminnej nr 362002T Kałków – Godów Gębice (od działki 306 do Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie). Całkowity koszt inwestycji to kwota nieco ponad 1 mln złotych, z czego prawie 603 tys. złotych pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Dróg, a reszta ze środków własnych gminy Pawłów.

W chwili obecnej droga gminna w miejscowości Godów posiada jezdnię o szerokości 4.50 metra z bardzo licznymi spękaniami i ubytkami nawierzchni powodując duże zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Projektowany zakres robót obejmuje wykonanie rozbudowy istniejącej drogi na długości 400 metrów, poszerzenie jezdni z 4.50 metra do 5.50 metra, ułożenie chodnika z kostki betonowej grubości 8 cm o powierzchni 800 m2 tj. o długości 400 metrów bieżących i szerokości 2 metrów, wykonanie pobocza po stronie lewej o szerokości 0.75 metra, przebudowę zjazdów na działki oraz wykonanie kompleksowego odwodnienia poprzez rów jednostronny z włączeniem do kanalizacji deszczowej (rów kryty) dla odprowadzenia wód opadowych z utwardzonego terenu. Lokalizacja oraz rzędne wszystkich projektowanych elementów dostosowane zostaną do istniejącego terenu. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2021-2022 – informuje Marek Wojtas – wójt gminy Pawłów.

Kompleksowemu remontowi zostanie podany ponad 400 metrowy odcinek drogi gminnej Kałków - Godów Gębice

Kompleksowemu remontowi zostanie podany ponad 400 metrowy odcinek drogi gminnej Kałków - Godów Gębice

Kompleksowemu remontowi zostanie podany ponad 400 metrowy odcinek drogi gminnej Kałków – Godów Gębice. Fot. Piotr Maj

W Godowie trwa aktualnie realizacja innego odcinka drogi od krzyżówki w Godowie w kierunku cmentarza. Będziemy chcieli połączyć obie te inwestycje i wyremontować pozostałe ok. 300 metrów. Inwestycja zostanie zrealizowane ze środków własnych gminy – dodaje Marek Wojtas – wójt gminy Pawłów.

Samorząd będzie się również starał o wyremontowanie około 300 metrowego odcinka łączącego z drogą w Godowie w kierunku cmentarzaSamorząd będzie się również starał o wyremontowanie około 300 metrowego odcinka łączącego z drogą w Godowie w kierunku cmentarza. Fot. Piotr Maj

Warto podkreślić, iż w ramach ostatniego naboru gmina Pawłów aplikowała o środki na remont, modernizację i przebudowę kilku odcinków dróg. Na liście rezerwowej znalazły się takie zadania jak: remont drogi gminnej nr 362002T Kałków – Godów Gębice (odcinek o długości prawie 1.5 km), przebudowa drogi gminnej nr 062017T Pawłów przez wieś (o długości prawie 600 metrów) i przebudowa drogi gminnej nr 362020T Warszówek – Zbrza (ponad 900 metrów).

Odcinków dróg, które znalazły się na liście rezerwowej w tegorocznym rozdaniu prawdopodobnie nie uda się zrealizować, ale będziemy poszukiwać kolejnych źródeł finansowania – dodaje wójt.

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W przedmiotowej sprawie proszę o kontakt z Referatem Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Planowania...

Witam serdecznie. Montaż oświetlenia ulicznego na odcinku od Dąbrowy do Kalkowa planowany jest na przyszły...

Witam serdecznie. Obowiązek utrzymania w czystości chodnika przylegającego do posesji ciąży na właścicielu posesji. Jednak...

Logowanie