pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Czy to życie, czy przygoda wszędzie nam potrzebna woda

Czy to życie, czy przygoda wszędzie nam potrzebna woda
Maj 23
22:19 2019

W ostatnim czasie w ramach innowacji pedagogicznej „Bezcenne krople” odbyły się w naszej szkole dwa spotkania. Jedno z nich dotyczyło wyjątkowej osoby. Mieliśmy zaszczyt gościć Pierwszego Oficera Żeglugi Wielkiej panią Justynę Adamczyk, która w przerwie między rejsami przybyła do uczniów, aby opowiedzieć im o swojej pasji oraz specyfice wykonywanego zawodu. Pani Justyna rozpoczęła spotkanie od przedstawienia drogi jaką musiała pokonać, żeby znaleźć się w tym miejscu w którym jest obecnie. Słuchając naszego gościa dowiedzieliśmy się, że ukończenie Akademii Morskiej wymaga systematycznej nauki, sprawności fizycznej i ciężkiej pracy każdego dnia. Zaś wśród załogi musi być współpraca i zaufanie, gdyż życie i zdrowie zależy od wszystkich osób pracujących na statku. Podczas spotkania uczniowie klasy czwartej i piątej z wielkim zaciekawieniem słuchali niezwykłych opowieści o podróżach morskich po oceanach pełnych przygód, o spotkaniu ze statkiem pirackim, a także o innych zagrożeniach czyhających na morzach i oceanach. Dowiedzieliśmy się również kto wchodzi w skład załogi i jakie ma obowiązki podczas rejsu, jakie są rodzaje statków i ładunki, które są nimi przewożone. Uczniowie mogli śledzić na mapie wędrówki pani Justyny wraz z załogą statku na którym pływa do różnych portów na świecie, np. do Afryki, Australii, Japonii czy Ameryki. Z uwagą słuchali ciekawostek z życia pani marynarz, z zainteresowaniem patrzyli na wyświetlane zdjęcia i krótkie filmy ukazujące pracę w porcie oraz życie na statku. Ostatnią częścią spotkania były pytania zadawane przez uczniów. Co to jest bandera? Czy na morzu grasują piraci? Czy spotkała Pani syrenę? Czy tęskni Pani za rodziną? Pani Oficer cierpliwie udzielała wyczerpujących odpowiedzi, a uśmiech gościł na Jej twarzy podczas całego spotkania. Cieszymy się, że Pani Justyna odwiedziła naszą szkołę. Taka lekcja z marynarzem w stroju galowym na długo zostanie w naszej pamięci i na pewno poszerzy naszą wiedzę i nasze horyzonty.

Kolejną osobą, która odwiedziła naszą szkołę w ramach innowacji była pani dietetyk Elżbieta Bujak. Uczestnicy spotkania poznali najważniejsze właściwości wody, która jest nie tylko podstawowym składnikiem ludzkiego ciała, ale również dobrym rozpuszczalnikiem usuwającym toksyny z organizmu człowieka. Pani dietetyk omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinni jej wypijać w ciągu doby. Okazało się, że każdy z nas powinien codziennie wypić ok. 2 l. wody, zaś wybierając wodę należy zwracać uwagę na jej skład mineralny, ponieważ dzięki temu możemy uzupełnić niedobory składników mineralnych.
Autorzy innowacji pedagogicznej „Bezcenne krople” dziękują pani Justynie Adamczyk oraz pani Elżbiecie Bujak za przybycie i podzielenie się z naszymi uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Opracowała: Jolanta Gliwa
Fotogaleria:

O autorze

Mariusz Komenda

Mariusz Komenda

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pawłowie

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Informuję, iż pas drogowy w miejscowości Jadowniki znajduje się na działce...

Witam serdecznie. Droga Pokrzywnica -Wymysłów została zgłoszona do remontu w ramach środków...

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Logowanie