pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Cyberprzemoc- spotkanie z policjantami

Cyberprzemoc- spotkanie z policjantami
04 grudnia
11:31 2020

 

W czasach pandemii, kiedy nasi uczniowie musieli przenieść się z sali lekcyjnej do wirtualnego świata, wato przypomnieć, że Internet to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również źródło niebezpieczeństw i zagrożeń. Dlatego w ramach profilaktyki w dniu 1 grudnia 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach odbyło się spotkanie online, dotyczące cyberprzemocy, przestępstw internetowych i innych zagrożeń czyhających w wirtualnej przestrzeni. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VI. Zajęcia na platformie komunikacyjnej poprowadzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach: sierżant Marta Adamczyk oraz sierżant sztabowy Paweł Kusiak. Towarzyszył im również dzielnicowy z Komendy Policji Brody aspirant sztabowy Rafał Kowalik.

Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa oraz kształtowanie świadomego, mądrego korzystania z  zasobów sieci.  Przedstawiciele policji omówili najczęstsze zagrożenia, takie jak: oszustwa, włamania na konta czy cyberprzemoc. Ostrzegali przed zbyt częstym korzystaniem z czatów, zawieraniem przypadkowych znajomości, pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Uczniowie zostali poinformowani o sposobach przeciwdziałania takim przestępstwom i możliwościach  uchronienia się przed nimi.

Na koniec policjanci zwrócili uwagę na zbyt długie przesiadywanie przed komputerem oraz granie w gry komputerowe, które mogą prowadzić do uzależnienia. Zachęcali uczestników do szukania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z funkcjonariuszami Policji nasi wychowankowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli im uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się błędów.

Opracowała: Greta Kusiak

 

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Dzień dobry Panie Wójcie mam do Pana kilka pytań. Chciałabym się dowiedzieć co z połończeniem...

W ubiegłym roku zmieniliśmy ogrzewanie domu z węglowego na gazowe. Moje pytanie jest następujące: czy...

Witam serdecznie. Na początek chcę zaznaczyć, że brak planu zagospodarowania przestrzennego nie jest żadną przeszkoda...

Logowanie