pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Cud się wielki wydarzył…

Cud się wielki wydarzył…
Grudzień 24
15:05 2017

Jest jeden szczególny dzień w roku w naszej tradycji, kiedy każdy zwykły człowiek ze czcią bierze do swych rąk biały opłatek, by podzielić się z bliskimi, krewnymi, przyjaciółmi. Tym dniem jest Wigilia przywołująca refleksje i wspomnienia. Z okresem Bożego Narodzenia związane są także teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka, czyli widowiska o Bożym Narodzeniu. W europejskiej kulturze chrześcijańskiej pojawiły się w XII wieku. W Polsce zostały rozpowszechnione w XVII wieku i były wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za ich twórcę uważany jest św. Franciszek z Asyżu.

21 grudnia 2017 roku w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy IV b i V Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach – jasełka. Zjednoczyły one uczniów naszej szkoły, którzy wraz z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami naszej szkoły, zaproszonymi  gośćmi: radnymi i nauczycielami – emerytami oraz licznie zgromadzonymi  rodzicami  i bliskimi uczniów, obejrzeli wystawione przez młodych artystów przedstawienie zatytułowane: Cud się wielki wydarzył…  Widowisko przygotowały panie: Dorota Wojtan i Małgorzata Łodej, o oprawę muzyczną zadbała pani Justyna Dyk, grupę taneczną przygotowała pani Agnieszka Jędrzejczyk – Skimina, wystrojem sali i rekwizytami zajęła się pani Małgorzata Śliwczyńska, rodzice zaś zadbali o stroje.

Jasełka spowodowały, że niejeden widz popadł w zadumę, słuchając fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, czy przyglądając się Maryji i Józefowi poszukującym bezskutecznie schronienia.  Uśmiech na twarzach widzów i duże brawa wywołały wesołe diabełki, dumny Herod i intrygująca Herodowa. Strach w najmłodszych widzach wzbudziła Śmierć – okrutna i bezwzględna pani. Ciepłe uczucia rodzinne wywołała Babcia, która z otwartymi ramionami przyjęła wędrowców i zaprosiła wszystkich do wigilijnego stołu. Raz po raz przedstawienie było nagradzane gromkimi brawami. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi” i wysłuchali życzeń, które w imieniu wszystkich występujących złożył przedstawiciel uczniów.

Pan dyrektor Dariusz Linek także złożył wszystkim życzenia świąteczne. W imieniu pana Wójta i radnych gminy Pawłów głos zabrał pan Krzysztof Cieślik. Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście: nauczyciele – emeryci, radni  oraz pracownicy naszej szkoły  wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

                                                           Opracowanie: Dorota Wojtan, Małgorzata Łodej

Fotogaleria (archiwum szkoły):

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W tej chwili gmina nie bardzo dysponuje działkami na których mogłaby...

Witam. Czy jest jakakolwiek szansa na powstanie przy którejś Szkole Podstawowej bieżni lekkoatletycznej? Nie mówię...

Witam serdecznie. Niestety nie ma jeszcze rozstrzygnięcia konkursu na Odnawialne Źródła Energii. Termin składania wniosków...

Logowanie