pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Cud się wielki wydarzył…

Cud się wielki wydarzył…
24 grudnia
15:05 2017

Jest jeden szczególny dzień w roku w naszej tradycji, kiedy każdy zwykły człowiek ze czcią bierze do swych rąk biały opłatek, by podzielić się z bliskimi, krewnymi, przyjaciółmi. Tym dniem jest Wigilia przywołująca refleksje i wspomnienia. Z okresem Bożego Narodzenia związane są także teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka, czyli widowiska o Bożym Narodzeniu. W europejskiej kulturze chrześcijańskiej pojawiły się w XII wieku. W Polsce zostały rozpowszechnione w XVII wieku i były wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za ich twórcę uważany jest św. Franciszek z Asyżu.

21 grudnia 2017 roku w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy IV b i V Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach – jasełka. Zjednoczyły one uczniów naszej szkoły, którzy wraz z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami naszej szkoły, zaproszonymi  gośćmi: radnymi i nauczycielami – emerytami oraz licznie zgromadzonymi  rodzicami  i bliskimi uczniów, obejrzeli wystawione przez młodych artystów przedstawienie zatytułowane: Cud się wielki wydarzył…  Widowisko przygotowały panie: Dorota Wojtan i Małgorzata Łodej, o oprawę muzyczną zadbała pani Justyna Dyk, grupę taneczną przygotowała pani Agnieszka Jędrzejczyk – Skimina, wystrojem sali i rekwizytami zajęła się pani Małgorzata Śliwczyńska, rodzice zaś zadbali o stroje.

Jasełka spowodowały, że niejeden widz popadł w zadumę, słuchając fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, czy przyglądając się Maryji i Józefowi poszukującym bezskutecznie schronienia.  Uśmiech na twarzach widzów i duże brawa wywołały wesołe diabełki, dumny Herod i intrygująca Herodowa. Strach w najmłodszych widzach wzbudziła Śmierć – okrutna i bezwzględna pani. Ciepłe uczucia rodzinne wywołała Babcia, która z otwartymi ramionami przyjęła wędrowców i zaprosiła wszystkich do wigilijnego stołu. Raz po raz przedstawienie było nagradzane gromkimi brawami. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi” i wysłuchali życzeń, które w imieniu wszystkich występujących złożył przedstawiciel uczniów.

Pan dyrektor Dariusz Linek także złożył wszystkim życzenia świąteczne. W imieniu pana Wójta i radnych gminy Pawłów głos zabrał pan Krzysztof Cieślik. Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście: nauczyciele – emeryci, radni  oraz pracownicy naszej szkoły  wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

                                                           Opracowanie: Dorota Wojtan, Małgorzata Łodej

Fotogaleria (archiwum szkoły):

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, CZy może mi Pan powiedzizeć jakie są plany i cza w...

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Logowanie