pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„ Coraz bliżej święta” zajęcia otwarte z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

„ Coraz bliżej święta” zajęcia otwarte z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Grudzień 19
13:22 2014

Dzięki modernizacji oddziałów przedszkolnych, które zostały doposażone w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, a przede wszystkim sprzęt audiowizualny i tablice interaktywne, nauczyciel oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Dąbrowie może na co dzień pracować z dziećmi wykorzystując do celów edukacyjnych m. in. tablicę interaktywną IP Board.

W dniu 15 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie otwarte dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej         i przedszkolnej prezentujące możliwości pracy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na zajęciach obecne były : p. Dorota Grudnicka- Glina – dyrektor, p. Agnieszka Pocheć wychowawca w Oddziale Przedszkolnym „Pluszowego Niedźwiadka”, p. Bernadeta Gwardyś wychowawca kl. I, p. Lidia Gulba wychowawca kl. II oraz p. Elżbieta Celuch wychowawca kl. III.
„ Coraz bliżej święta…” to temat zajęć przeprowadzonych przez wychowawczynię oddziału zerowego Alicję Kosmala. Obejrzana prezentacja multimedialna miała na celu przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia (strojenie choinki, wigilijna kolacja, pieczenie pierników, śpiewanie kolęd), rozwijała spostrzegawczość, logiczne myślenie, pomysłowość i wyobraźnię. Dzieci podczas zajęć bardzo żywiołowo i z zaciekawieniem wykonywały proponowane ćwiczenia multimedialne przy tablicy interaktywnej. Rozwijały percepcję wzrokowo – słuchową, samodzielnie rozwiązując zadania z natychmiastową oceną w postaci dźwiękowej, rozwijały trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami.Interaktywność absorbowała dzieci, angażując ich zmysły: wzrok, dotyk, słuch. Zajęcia inne od tradycyjnych bardzo podobały się dzieciom, pozwoliły przekazać wiedzę w niekonwencjonalny, ale atrakcyjny sposób.
Po zakończonych zajęciach nauczyciele ocenili i omówili przeprowadzoną lekcję. Wywiązała się dyskusja na temat „ Jak można skutecznie i ciekawie korzystać z tablicy interaktywnej w edukacji wczesnoszkolnej i czy sprzyja ona rozwojowi dzieci ”. Nauczyciele zadeklarowali, że mają pomysły i możliwości dobrego wykorzystania sprzętu multimedialnego z pożytkiem dla uczniów. Doszli do wniosku, że wykorzystanie na zajęciach tablicy interaktywnej niewątpliwie uatrakcyjnia je, jest ciekawym dodatkiem, wprowadzającym element nowoczesności, zwiększa efektywność nauczania oraz motywuje dzieci do poszerzania wiedzy.
Opracowała: Alicja Kosmala

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie