pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Let’s CLIL na zajęciach dodatkowych w przedszkolu

Let’s CLIL na zajęciach dodatkowych w przedszkolu
16 listopada
21:19 2021

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Pomianowskiej jest miejscem, w którym stawia się na umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Dlatego też od samego początku przedszkolaki są uczone metodą CLIL, polegającą na częściowej ‘immersji’ w języku angielskim w celu rozwijania najważniejszej kompetencji kluczowej, jaką jest umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Oznacza to taką organizację procesu nauczania, w której język angielski staje się środkiem przekazu informacji oraz naturalnym sposobem komunikowania się. Niewątpliwie jest to bardzo pożądane zjawisko, gdyż swobodne komunikowanie się to podstawa.

Dzieci bardzo entuzjastycznie podchodzą do zajęć i dotychczas poznały słownictwo z różnych kręgów tematycznych. Przedszkolaki potrafią się przywitać, przedstawić oraz powiedzieć, ile mają lat. Poznały także czynności dnia codziennego, zwierzęta dzikie oraz żyjące na farmie. Na zajęciach wykorzystywane są zasoby multimedialne do bardziej efektywnego nauczania i uczenia się przez naszych milusińskich. Dzieci uwielbiają śpiewać, recytować oraz oglądać przygody zabawnej pary, jaką są Steve and Meggy. Nauczyciel prowadzący zajęcia stosuje do nauczania metodę audiolingwalną, polegającą na drylach językowych oraz częstym powtarzaniu konkretnych fraz językowych poprzez zabawę w celu lepszego ich zapamiętania. Do takich ćwiczeń można zaliczyć tzw. action songs, które są uwielbiane przez uczniów. Naśladują oni nauczyciela, powtarzają po nim, co wyzwala konkretne sytuacje komunikacyjne. Zajęcia języka angielskiego mają na celu wpoić uczniom nawyk uczenia się oraz budowanie pozytywnych postaw tolerancji, szacunku oraz zrozumienia wobec innych ludzi, mówiących obcymi językami. Jest to także okazja do poszerzenia zasobu słownictwa oraz przygotowania uczniów do dalszych zmagań z językiem angielskim. Z całą pewnością wiedza zdobyta na zajęciach przyczyni się do wzbogacenia zakresu słownictwa oraz poszerzy wiadomości o otaczającym świecie.

Opracowanie: Joanna Zawada
Fotogaleria:

 

Tagi

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Ten obowiązek mi się podoba taki obowiązek powinien być też zastosowany przy rzece świślinie każdy...

Witam serdecznie. Gmina od kilku lat prowadzi akcje wspierającą sterylizację zwierząt. W tym czasie udało...

Witam serdecznie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe czy elektryczne wykonuje właściciel nieruchomości na...

Logowanie