pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Cały świat u stóp…

Cały świat u stóp…
Maj 19
13:11 2017

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie pod opieką p. Ewy Łucków i p. Małgorzaty Kisiel 17 maja 2017 r. odwiedzili Park Rozrywki „Sabat” Krajno. Była to nagroda za zajęcie III miejsca w Plebiscycie Echa Dnia na Najsympatyczniejsze „pierwszaki” w powiecie starachowickim. Organizatorzy ufundowali dzieciom bilety wstępu do Alei Miniatur, Rodzice natomiast dołożyli im godzinną zabawę w bawialni Magiczna Kraina.

Piękna, słoneczna pogoda wyjątkowo sprzyjała spacerowi wśród najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Chociaż w miniaturze, i tak sprawiają niesamowite wrażenie – Plac i Bazylika Św. Piotra, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney, paryska Wieża Eiffla, Taj Mahal, Akropol, wulkany Etna i Fuji, Wodospad Niagara, Statua Wolności i nieistniejące już wieże WTC, bajkowe zamki czy górujący nad okolicą pomnik Chrystusa z Rio. Wyczerpująca wyprawa przez kontynenty zakończyła się przy Sfinksie  pod Piramidą Cheopsa.  Odpoczywając w cieniu altanek na szczycie wzniesienia ma się u stóp cały świat…

Kolejną atrakcją była wizyta w Magicznej Krainie. Godzina szaleństw w basenach z piłeczkami, na  zjeżdżalniach, w tunelach, na siatkach i linach minęła bardzo szybko i musieliśmy opuścić „Sabat” Krajno.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, by napić się orzeźwiającej wody ze Źródełka św. Franciszka u stóp Łysicy. Był to również czas na chwilę zadumy i małą lekcję historii, bowiem odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej poświęcone ofiarom II wojny światowej oraz związane z oddziałami partyzanckimi dowodzonymi przez mjr. „Ponurego” – patrona naszej szkoły.

Dziękujemy serdecznie: organizatorom Plebiscytu – Redakcji Echa Dnia, sponsorowi – „Sabat” Krajno oraz wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy, za ten piękny, majowy dzień pełen wrażeń.

Opracowanie: Ewa Łucków

Tagi

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W tej chwili gmina nie bardzo dysponuje działkami na których mogłaby...

Witam. Czy jest jakakolwiek szansa na powstanie przy którejś Szkole Podstawowej bieżni lekkoatletycznej? Nie mówię...

Witam serdecznie. Niestety nie ma jeszcze rozstrzygnięcia konkursu na Odnawialne Źródła Energii. Termin składania wniosków...

Logowanie