pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Bądź aktywny”

„Bądź aktywny”
30 września
20:14 2018

„Bądź aktywny” – pod takim hasłem w dniach 23-30 września 2018 roku odbywały się w naszej szkole imprezy sportowe. Ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywność fizyczną. Inicjatywa powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną.

Najmłodsi z oddziału „Pluszowego Niedźwiadka” rozpoczęli zabawy od piosenki pod tytułem „Gimnastyczny blues”. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo przedszkolaków odbyła się krótka pogadanka na temat elementarnych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw sportowych. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, pomiędzy konkurencjami dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych przygotowanych przez panie A. Pocheć i A. Garbacz, np. zabawy z chustą animacyjną. Uczniowie klasy 0-III uczestniczyli w zabawach sportowo-rekreacyjnych i turnieju sprawnościowym. Różnorodność przygotowanych zadań i konkurencji sprawiła, że każde dziecko mogło wykazać się pomysłowością i umiejętnościami. Ruty kołkami serso, kółkiem ringo czy woreczkami do celu okazały się najchętniej wykonywanymi zadaniami.

Uczniowie klas starszych zmagali się natomiast w międzyklasowych rozgrywkach podczas zorganizowanego turnieju gier zespołowych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokazali swoje umiejętności i nawet jeśli coś się komuś nie udało na boisku przyświecała nam zasada fair play. Pod hasłem „Bądź aktywny” zorganizowany został marsz z kijkami nordik walking dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli. Inicjatywa godna polecenia – ruch, świeże powietrze i promocja zdrowego stylu życia – wszystko w jednym. Ta forma aktywności fizycznej podobała się najbardziej wszystkim uczestnikom. Bez zbędnej rywalizacji wszyscy zyskali to samo – wysiłek fizyczny dla zdrowia.

Na zakończenie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu uczennice klas VII-VIII wzięły udział w gminnych zawodach sportowych w piłce nożnej dziewcząt. Działania i organizacja imprez sportowych jakie zostały przygotowane w naszej szkole z pewnością przyniosły zamierzony cel: było zdrowo i wesoło, a także bardzo aktywnie.

Opracowała Justyna Ciepielewska

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, CZy może mi Pan powiedzizeć jakie są plany i cza w...

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Logowanie