pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Aktywna tablica”

„Aktywna tablica”
Czerwiec 22
09:53 2019

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła uczestniczyła w rządowym programie „Aktywna tablica”, którego nadrzędnym celem jest doposażenie szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych na zajęciach lekcyjnych. W ramach programu szkoła została wyposażona w trzy tablice interaktywne wraz z projektorem i oprogramowaniem.

Uczniowie podnieśli swoje kompetencje w zakresie posługiwania się oraz wykorzystywania TIK w procesie uczenia się. Wzrosła ich aktywność, zaangażowanie na lekcjach oraz samodzielność w korzystaniu z różnych źródeł informacji. Zastosowanie TIK znacznie ułatwiło uczniom naukę języków obcych  oraz zapamiętanie poznanych treści. Wzrósł rozwój kompetencji twórczych uczniów, myślenie matematyczne, wnioskowanie i kojarzenie.

Obecnie nauczyciele sukcesywnie przeprowadzają lekcje posługując się nowoczesnym sprzętem. Nauczyciele dzielą się swoją wiedzą udostępniając materiały i informacje dotyczące wykorzystania TIK na wspólnym koncie g-mail. Tablice interaktywne wraz z projektorami pozwalają im prowadzić ciekawe lekcje korzystając z programów interaktywnych, gier, materiałów multimedialnych, plansz, map oraz własnych przygotowanych scenariuszy z prezentacjami i zadaniami. Dodatkowym aspektem jest też rozwój nauczycieli, którzy zmieniają sposób prowadzenia lekcji i wykorzystują nowoczesne technologie. Stosowane przez nich narzędzia dają lepsze możliwości wykorzystywania nie tylko filmów, czy programów multimedialnych, w tym multibooków, ale również wielu innych środków dydaktycznych w formatach cyfrowych, zgłębiających problematykę zajęć. Dostęp do aktywnych plansz, wielu ciekawych i kolorowych aplikacji sprawił, że uczniowie bardziej koncentrują się na omawianym temacie, chętniej współpracują między sobą oraz zdecydowanie zwiększyli swoje zaangażowana na  lekcjach.

W rezultacie realizacji przyjętych zadań w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”, nauczyciele i uczniowie podnieśli swoje umiejętności w zakresie posługiwania się oraz wykorzystywania TIK w procesie uczenia się, w pracy indywidualnej i  pracy zespołowej.

Opracowała: Magdalena Latała, Grażyna Turek

 

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie