Wyobraźnia, która nie zna granic…
W dniu 1 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Feliksa Szczęsnego Karnickiego w Chybicach, w świetlicy szkolnej odbyły się zawody w układaniu ciekawych konstrukcji z klocków. Podczas zajęć dzieci wykonały bardzo kreatywne budowle.
Wspaniała zabawa w tworzenie konstrukcji płaskich i przestrzennych była absorbująca dla zamkniętego w sobie ucznia, jak również dla dziecka, które doskonale czuło się w grupie. Samotne budowanie z klocków dało możliwość skupić się na dłużej na własnych pomysłach.
Najlepszą nauką przez zabawę są klocki konstrukcyjne. Przede wszystkim pozwoliły dzieciom w atrakcyjny sposób nabyć nowe umiejętności, pobudzić kreatywność i rozwijać wyobraźnię przestrzenną.
Klocki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka we wszystkich jego sferach: fizycznej, intelektualnej, psychicznej (w tym: emocjonalnej) i społecznej. To również rewelacyjny trening, który kojarzy się tylko z prawdziwą przyjemnością. Podczas zabawy dzieci rozwijają umiejętności manualne.
Kolorowe elementy o bardzo różnorodnych kształtach dają okazję do tego, by tworzyć różnorodne kombinacje, budować czasem bardzo futurystyczne i niewiarygodne budowle oraz stale doskonalić kompetencje.
Klocki konstrukcyjne doskonale odpowiadają na potrzeby dzieci, każdy mały konstruktor odnajdzie w nich wiele godzin świetnej zabawy. Powstają pojazdy, miasta, mosty i to wszystko, co podpowiada wyobraźnia. Niezmiennie najatrakcyjniejsze jest samo budowanie oraz burzenie tylko po to, by na nowo postawić coś innego, większego, lepszego, co akurat będzie pasować do tematu zabawy.
Klocki Korbo to naukowy potencjał. Pomyśl, zbuduj i zakręć tę niewiarygodnie prostą ale i wciągającą zabawkę edukacyjną. Prostą, bo to przecież tylko klocki: koła zębate, tulejki, korbki, łączniki, platformy. Wciągającą, bo można je łączyć nie tylko z instrukcją, ale też na wiele innych sposobów. Każdą zbudowaną konstrukcję można wprawić w ruch, przyglądając się jak dzięki precyzyjnie zaplanowanemu układowi kół zębatych i łączników wszystko się kręci! Budowanie z klocków, drobnych elementów wymagających precyzyjnej manipulacji palcami, przyczynia się zarówno do rozwoju motoryki małej jak i koordynacji oko-ręka.
W trakcie zajęć świetlicowych dzieci bardzo chętnie i codziennie sięgają do budowy z klocków.
Opracowała: Katarzyna Zabawska