Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
pochmurno
29°C

Tydzień życzliwości i pozdrowień- przyłącz się do naszej zabawy

W dniach 21-27 listopada br. obchodzimy w naszej szkole „Tydzień życzliwości i pozdrowień”.

Promujemy życzliwość i kulturę osobistą na co dzień:-) –Przyłącz się do nas!!!

Cele akcji:

  uświadomienie uczniom, na czym polega Dzień / Tydzień Życzliwości i Pozdrowień,
  uświadomienie uczniom, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym,
  przekazanie uczniom informacji dotyczących właściwego zachowania się w różnych sytuacjach,
  integracja i wdrażanie uczniów do kulturalnej współpracy oraz zabawy,
  zachęcanie uczniów do okazywania życzliwości na co dzień poprzez wręczanie każdemu symbolu życzliwości.
 

Przed nami tydzień pełen życzliwej pracy – będziemy realizować krótkie wyzwania- zadania związane z tworzeniem kultury życzliwości wokół nas. Zadania nie będą trudne, ale zawsze związane będą z jakąś aktywnością.

 Wyzwanie Życzliwości – dzień 1:

Dziś mamy dzień życzliwych wiadomości – wybierz trzy osoby, do których dziś wyślesz życzliwą wiadomość (SMS, mail albo wiadomość głosowa) – w tych wiadomościach przekaż, za co cenisz daną osobę i dlaczego jej obecność jest ważna w Twoim życiu.

Poświęcamy chwilę dla życzliwości każdego dnia! Nie widzę przeciwności, żeby w tę zabawę włączyć wszystkich. Nie bójmy się zaryzykować życzliwość!

 

Wyzwanie Życzliwości – dzień 2:

Zadanie na dziś – oferuję swoją pomoc. Przyjmowanie pomocy i jej oferowanie to jedna z najskuteczniejszych metod budowania relacji. Wszędzie tam, gdzie branie i dawanie pomocy jest normą – tam tworzą się prawdziwe wspólnoty oparte na zaufaniu i współpracy. Warto uczyć naszych uczniów/uczennice zarówno dawania, jak i przyjmowania pomocy.

Zadzwoń dziś do kogoś albo zastukaj – i zaoferuj swoją pomoc: to może być Twój czas, to może być wsparcie organizacyjne albo informacyjne, a może po prostu zaoferuj to, że jesteś.

Wyzwanie Życzliwości – dzień 3:

Cześć, dziś trzeci dzień naszego wyzwania. Cały czas czekam na wieści, jak udaje Wam się szerzyć życzliwość.

Mi wczoraj udało się zaoferować pomoc dwóm osobom – w tym jednej zupełnie przypadkowo, przy paczkomacie. I ta akcja z pomocą przy ciężkich paczkach zainspirowała mnie, żeby dziś wyjść z życzliwością do przestrzeni publicznej.

Dziś:

– przepuszczamy kogoś w kolejce,

– mówimy miłą rzecz obsłudze sklepu,

– zostawiamy karteczkę z uśmiechem albo miłą wiadomością w książce z biblioteki,

– przytrzymujemy komuś drzwi,

– … i wykonujemy inne akty pełne życzliwości w przestrzeni publicznej – wszystko zależy od Waszej kreatywności!

Liczę, że podzielicie się pomysłami, jak jeszcze można szerzyć życzliwość – razem możemy więcej!

Wyzwanie Życzliwości – dzień 4:

Hello czwartego dnia naszego wyzwania! 

Dziś najbanalniej jak się da, a co tam! Zmarszczenie czoła angażuje aż 47 mięśni, a uśmiech tylko 17! A zatem dziś proste, niewymagające zadanie – uśmiechamy się ciepło i życzliwie do całego świata. 

Krępujecie się, boicie się reakcji ludzi? – podejdźcie do tego jak do eksperymentu, “ciekawe, co się stanie…”…

Dobrego dnia pełnego uśmiechów!

Ps. Bardzo Was zachęcam, żeby włączać do naszej akcji innych nauczycieli/nauczycielki, a przede wszystkim uczniów/uczennice! Niech życzliwość stanie się normą!

Wyzwanie Życzliwości – dzień 5:

Ale wczoraj było uśmiechów! Życzliwość leciała w świat!

Nie odpuszczamy zatem i dziś, piątego dnia naszego wyzwania życzliwości, idziemy jeszcze dalej – robimy dzień darmowych przytulasów! Tak wiem – dystans! Ale myślę, że znajdziecie sposoby, by dzielić się dziś ciepłymi uściskami… Czy wiecie, że 20 sekund przytulania pozwala domknąć cykl reakcji stresowej i znacząco zredukować napięcie..?

Idźmy dziś w to! Mam zamiar “zaczajać się” na moich bliskich i trzymać ich w objęciach… A mentalnie cały świat obejmuję! Ciebie też! Tak, Ciebie!

Wyzwanie Życzliwości – dzień 6:

Dziś ostatni dzień naszego wyznawania życzliwości. Przez tydzień wprowadzamy życzliwość do życia – swojego własnego, ale też do życia innych.

Co się zmieni? Jak się będziemy czuć? Chciałabym pokazać Wam, że budowanie kultury życzliwości sprawi, że nie tylko inni czują się lepiej, ale przede wszystkim nasze samopoczucie się zmieni. Mam nadzieję, że z tak pozytywnie naładowanymi akumulatorami będzie Wam łatwiej wejść w szkolną rzeczywistość każdego dnia. Zawsze też możecie kontynuować życzliwe działania na co dzień w szkolnych murach jak również w przestrzeni publicznej przede wszystkim – razem z dzieciakami.

Dziś proponuję zatem zadanie kreatywne – wymyślcie własny gest życzliwości, z którym jutro zaczniecie szkolny dzień. Może wczorajsze rozmowy z bliskimi osobami do czegoś Was zainspirują. Sama korzystam z ciekawych aplikacji na smartfona, które codziennie wyświetlają mi jeden życzliwy gest, który mogę wykonać.

Pojawiają się tam między innymi:

 Kup komuś kwiatka

 Kup los na loterię i wręcz komuś

 Zostaw śmieszną lub życzliwą wiadomość w nieoczywistym miejscu

 Upiecz ciasteczka i podziel się z sąsiadem

 Zadzwoń do mamy i powiedz jej, że ją kochasz

 Daj dziecku lizaka

 Zrób śniadanie dla kogoś bliskiego i zamieść przy nim miłą karteczkę

 Wyślij śmieszną wiadomość do swoich kolegów/koleżanek 

 Wyślij stare zdjęcie do przyjaciółki/przyjaciela i wspomnij miłe czasy

 Wyślij kartkę z pozdrowieniami do kogoś bliskiego, bez okazji

To tylko niewielka część tych kreatywnych pomysłów. Dzięki temu, że jest ich wiele– każdy może wybrać coś, co jemu pasuje..

Zachęcam Was dziś do podzielenia się swoimi – nawet najbardziej nieoczywistymi – pomysłami na szerzenie życzliwości. 

Z góry dziękuję wszystkim za udział, za dzielenie się Waszymi doświadczeniami i proszę, nie przestawajcie budować świata opartego na wzajemnej życzliwości!

Pamiętajcie, dobra energia, którą skierujemy w świat, do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą!

Opracowanie: Edyta Maj

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.