Koncert Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej
10 listopada 2023 roku o godz.11.11. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie wspólnie z Dyrekcją i Pracownikami zaśpiewali Hymn Państwowy. W ten sposób włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości rozpoczęła klasa IV, która zatańczyła krakowiaka do melodii „Płynie Wisła płynie”. Następnie prezentowały swoje wykonania pieśni żołnierskich i patriotycznych grupy przedszkolne i uczniowie z klas I-VIII.
W koncercie zaśpiewano następujące utwory:
grupa 3-latków „Bo ja jestem Polak mały”,
grupa 4-latków „Polska Niepodległa”,
I grupa 5-6 latków „Nasz kraj”,
II grupa 5-6 latków „Co to jest niepodległość?”,
klasa I „Piosenka młodego patrioty”,
klasa II a ”Piechota”,
klasa II b „To nasza Ojczyzna” i „W listopadzie”,
klasa III „Serce w plecaku”,
klasa IV „Pałacyk Michla”,
klasa V „Siekiera, motyka”,
klasa VI „Legiony”,
klasa VII „Ojczyzno ma”,
klasa VIII „Biały krzyż”.
Uczennica z klasy VI Aleksandra Bujnowska zagrała na flecie poprzecznym pieśń „Białe róże”.
Wszyscy uczestnicy razem z wychowawcami, rodzicami i nauczycielami przygotowującymi uroczystość zadbali o wizerunek sceniczny, rekwizyty, elementy choreograficzne i dekoracje. Organizatorami koncertu były pani Bożena Sławek i pani Grażyna Kosmala. Fotorelacje wykonali: pani wicedyrektor Ilona Stefańska i pan Mariusz Komenda. O nagłośnienie zadbał pan Tomasz Słupski.
Opracowała: Bożena Sławek