pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

31 maja – Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja – Światowy Dzień bez Tytoniu
03 czerwca
18:56 2021

 

Od 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) organizuje 31 maja – Światowy Dzień bez Tytoniu. Polska od początku uczestniczy w realizacji zadań związanych z jego obchodami.

Światowy Dzień bez Tytoniu jest istotnym elementem planu Europy wolnej od dymu tytoniowego, przyjętego na Konferencji WHO w roku 1988 w Madrycie. Corocznie WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych  i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Każdego roku organizatorzy koncentrują się na innym aspekcie walki z paleniem tytoniu. Święto jest okazją do ogólnospołecznej akcji edukacyjnej informującej o zdrowotnych następstwach używania tytoniu i zachęcającej do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego. Od 1991 roku Centrum Onkologii-Instytut i Fundacja „Promocja Zdrowia” organizują każdego 31 maja – Światowy Dzień Bez Tytoniu w Polsce.

Wychowawcy przeprowadzili pogadankę w ramach profilaktyki uzależnień i promowania zdrowego stylu życia, której celem było zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. Wszystkie te działania były spójne z założeniami Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły.

Uczniowie klas IV i V w ramach innowacji ,,Angielski i Polski z TIK-iem” pod kierunkiem p. Mileny Sobieraj, przygotowali plakaty w Canvie promujące NIEPALENIE.

Tego dnia wyeksponowane zostały transparenty o tematyce antytytoniowej przygotowane pod kierunkiem nauczyciela techniki – p. Marioli Lichockiej, zachęcające do rzucania palenia: „Fajka szkodzi, fajka smrodzi i palacza za nos wodzi”, „Papieros to głupia rzecz, więc palącym mówię precz!”, „Kiedy jesteś piękny i młody nie pal, by nie stracić zdrowia i urody!!!”. Zaś nasi najmłodsi uczniowie wykonali plakat zniechęcający do palenia.

Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom z zakresu profilaktyki uzależnień, przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież. Oby uczniowie na zawsze zapamiętali słowa „Papierosom mówię nie, bo me zdrowie cenne jest”.

 

Opracowała: Milena Sobieraj

 

 

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam. Problem ze skrzyżowaniem w Ambrożowie istnieje od bardzo dawna. Chcę zaznaczyć że gmina nie...

Dzień dobry.Jaka musi stać się tragedia i ile musi osób zginąć na skrzyżowaniu w Ambrożowie,...

Dzień dobry. Dziękuję za zgłoszenie. W najbliższym czasie wykosimy pobocze na tym odcinku. Pozdrawiam serdecznie....

Logowanie